BraCom er godt i gang med utbyggingen av GlobalConnect sitt fibernett på Svea. Prosjektet vil gi over 170 husstander muligheten til å få levert lynraskt internett i løpet av høsten 2025.
Prosjektleder i BraCom, Hans Jørgen Bergum, forteller med et smil:
«Dette er et av de mest krevende prosjektene BraCom har jobbet med. Kombinasjonen av krevende topografi, renovering av allerede etablert trekkerør som ikke er forskriftsmessig utført, håndtering av kunder som har ventet på fiber i 3-4 år, samt en tøff tidsplan medfører rikelig med utfordringer. Men, BraCom har tradisjon for å løse krevende prosjekter og vi holder tidsplanen som er lagt.»
Prosjektet omfatter både nygraving i krevende terreng, reparasjon av eksisterende rør og reetablering av tidligere traseer. For å sikre kvalitet og fremdrift er gode samarbeidspartnere helt avgjørende.
Derfor samarbeider vi med følgende entreprenører:
Alle våre nøye utvalgte underentreprenører trives med prosjekter som stiller høye krav. Med sterk tilstedeværelse i felt og høy fagkompetanse sørger vi for løsninger som sikrer kvalitet i alle ledd.
En stor takk rettes også til Innlandet fylkeskommune for et svært godt samarbeid og en løsningsorientert tilnærming. Deres fleksibilitet og faglige tilstedeværelse har vært avgjørende for å håndtere de komplekse utfordringene underveis.
Nå går vi inn i de siste fire ukene av anleggsarbeidet – med fullt fokus på fremdrift, kvalitet og sikkerhet. Det betyr også at vi snart starter de innvendige installasjonene som vil gi alle kunder i området tilgang til lynraskt fibernett fra GlobalConnect.